[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/04\/19\/suminzinjering.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/04\/19\/100x73\/suminzinjering.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/04\/19\/suminzinjering.jpg","size":"85.58","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]
Život / Nauka i tehnologija

SUM domaćin konferencije o medicinskom i biološkom inženjeringu

Četvrta međunarodna konferencija za medicinski i biološki inženjering održat će se od 21. do 24. travnja u organizaciji Farmaceutskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru (SUM), Farmaceutskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, Medicinskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci te Društva za medicinski i biološki inženjering u BiH.

Zbog epidemiološke situacije konferencija će biti održana online u četvrtak, 22. travnja, s početkom u 10 sati, priopćeno je iz SUM-a.

Plenarna predavanja na konferenciji održat će Ivan Đikić, ravnatelj Instituta za biokemiju Sveučilišta Goethe u Frankfurtu, Thomas Penzel sa Sveučilišta Marburg i direktor istraživanja Interdisciplinarnog centra za medicinu spavanja, Anne Humeau-Heurtier, profesorica na Universitéd’ Angers i sveučilišnom institutu za tehnologiju u Francuskoj te prof. dr. Asim Kurjak.

U uvodnom dijelu prisutne će pozdraviti rektor Sveučilišta u Mostaru Zoran Tomić, ministrica civilnih poslova Bosne i Hercegovine Ankica Gudeljević,  predsjednik Međunarodne federacije za medicinsko i biološko inženjerstvo Ratko Magjarević, predsjednik Europskog udruženja medicinskog i biološkog inženjeringa i znanosti Leandro Pecchia, dekanica Farmacutskog fakulteta SUM-a Monika Tomić, dekan Farmaceutskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu Fahir Bečić, dekan Medicinskog fakulteta u Banjoj Luci Ranko Škrbić i predsjedatelj Međunarodne konferencije medicinskog i biološkog inženjeringa Almir Badnjević.

Inače, do sada su u BiH organizirana tri skupa, a po prvi puta domaćin je Sveučilište u Mostaru sa svojim Farmaceutskim fakultetom.

Misija konferencije je uvođenje, promoviranje i unaprjeđenje teorije i prakse tehničkih znanosti, odnosno uvođenje tehnologije u medicinu i biologiju, služeći kao forum za razmjenu informacija između zdravstvenih radnika, znanstvenika šire javnosti, navodi se u priopćenju.

 

 

Podijelite ovaj članak!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!