[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/11\/19\/l-dd41e1b05d78ca676d5f42e6db825bce.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/11\/19\/100x73\/l-dd41e1b05d78ca676d5f42e6db825bce.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2024\/11\/19\/l-dd41e1b05d78ca676d5f42e6db825bce.jpg","size":"120.52","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]
Život / Kultura

Predstavljanje izdavačke kuće 'Dram radosti" iz Travnika u Zagrebu

U organizaciji Ambasade BiH u Republici  Hrvatskoj 19. novembra  u Zagrebu  će biti upriličeno predstavljanje izdavačke kuće „Dram radosti„ iz Travnika u Kulturno-informativnom centru Bosne i Hercegovine.

Glavni urednik "Dram radosti„ Enes Škrgo u izjhavi za Fenu je kazao da su kao  izdavačka kuća iz Travnika rado prihvatili poziv Ambasade BiH u  Hrvatskoj da predstave djelatnost „Dram radosti „u Zagrebu.

-Nakon gostovanja u nekoliko gradova u BiH te na Sajmu knjiga u Leipzigu, gdje smo predstavili autore i knjige, ovo će biti prvo promovisanje "Dram radosti" u Hrvatskoj -kazao je Škrgo.

U Kulturno-informativnom centru Bosne i Hercegovine 19.novembra održat   će se program u kojem će sudjelovati: Snježana Köpruner (osnivač izdavačke kuće), pisci Miljenko Jergović i Rusmir Agačević, historičarka umjetnosti Fatima Maslić, glumac Matej Baškarad i glavni urednik Enes Škrgo.  Biće priređena i izložba crteža akademskog kipara i slikara Dejana Pranjkovića, objavljenih kao ilustracije u knjizi „Ding-Dong“ Rusmira Agačevića.

- Tematski okvir izdavačke kuće je Bosna i Hercegovina – u okviru šest biblioteka, teme knjiga su iz oblasti istorija, spomenička kulturna baština, književnost, prirodoslovlje i književnost za djecu i moraju se odnositi na Bosnu i Hercegovinu, ili su autori ljudi koji su iz njena tla nikli i njen hleb jedu, kao i sve što su pisali, slikali, fotografisali, gradili u Bosni i Hercegovini razni prolaznici i udomaćeni stranci -podvukao je Škrgo u izjavi za Fenu.

„Dram radosti“ do sada je objavio knjige Ivana Lovrenovića i Josipa Lovrenovića („Bosanski križ“, „Ikavische Erdkunde“), Nenada Veličkovića („Karakazandžiluk“ - Srpski nacionalizam u akademskoj književnoj kritici o djelima pisaca iz Bosne i Hercegovine), Amira Brke („San mizantropa“), Kenana Đidića („Dani prosjaka“) Rusmira Agačevića („Ding-Dong“), te četvorojezičnu ediciju 11 knjiga pripovijetki Ive Andrića. U štampi je knjiga Minje Pješčić „Leksikon imena srednjovjekovne Bosne“.

Podijelite ovaj članak!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!