U Franjevačkom muzeju i galeriji Gorica u Livnu sinoć je u suradnji s kazališnom scenom Cleuna, HKUD-a Dinara priređena intermedijalna večer.
Tin Samaržija, perspektivan mladi umjetnik iz Zagreba predstavio se s dvije umjetničke mape, mapom Ekvilibrij i Sarabanda za Anamariju.
U potrazi za ekvilibrijem u suvremenoj svakodnevnici, Samaržija vrlo jasnom koncepcijom i vrsnim tehničkim metierom kroz 14 bakropisa nastoji predočiti svoju potragu za ravnotežom koju on vidi u minimalističkim geometrijskim konstrukcijama.
Na dvodimenzionalnoj plohi proučava fenomen volumena, sinergiju i suodnose pojedinačnih rekontekstualiziranih oblika, vješto balansira između povijesnih diskursa, etimologije jezika i osobna senzibiliteta.
Kako je rekla kustosica izložbe Željka Markov, autor teži perfekcionizmu u kojem svaki oblik, tekstura plohe i tonski valer ima svoj smisao i vrijednost u postizanju ravnoteže. Na postulatima konstruktivizma crno-bijelim valerima želi naglasiti procese i dinamiku odnosa oblika i kontekst u kojem se oni međusobno nadopunjuju.
O svom stvaralaštvu je govorio i autor koji je izrazio zadovoljstvo što mapu Ekvilibrij prvi put predstavlja u Livnu.
U grafičko pjesničkoj mapi Sarabanda za Anamariju, Samaržija je likovno uredio lirski obojene pjesme Luke Paljetka, jednog od najplodonosnijih suvremenih hrvatskih pjesnika a kazališna scena Cleuna publici je sjetno dočarala Paljetkovu ljubavnu poeziju koju je on posvetio preminuloj supruzi Anamariji, prevoditeljici, lektorici i urednici.
Ravnateljica muzeja Dražena Džeko istaknula je zadovoljstvo što je muzej, u jednoj neformalnijoj večeri, uspio postići dijalog poezije, slike i glazbe.
U glazbenom dijelu programa nastupio je kvartet klarineta osnovne glazbene škole "Franjo S. Vilhar" koji je izveo skladbu "Yesterday".
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.