Direkcija Pozorišnih/Kazališnih igara Bosne i Hercegovine u Jajcu donijela je odluku da na mjesto selektora 43. igara imenuje teatrologa i profesora na Akademiji scenskih umjetnosti u Sarajevu Zorana Mlinarevića.
Zoran Mlinarević rođen je 1976. godine u Sarajevu. Diplomirao je na Odsjeku za dramaturgiju Akademije scenskih umjetnosti Univerziteta u Sarajevu 1998. godine. Nakon studija, radio je kao dramaturg na desetak teatarskih projekata, među kojima su i "Grafiti o vrlini" po motivima djela Bertolta Brechta (režija: Tanja Miletić-Oručević, produkcija; SARTR), William Shakespeare "Macbeth" (režija: Dino Mustafić, produkcija: Festival MESS) i Mark Ravenhill "Shopping & Fucking" (režija: Tanja Miletić-Oručević, produkcija: Festival MESS).
Od 1998. do 2001. godine, obavljao je funkciju urednika filmskog programa na RTV BiH, a u perodu od 2004. do 2012. godine bio je angažovan kao konsultant za filmski program na BHT1, programu Javnog radio-televizijskog servisa Bosne i Hercegovine. Povremeno je objavljivao teatarske i druge kritičke tekstove u različitim medijima, a u tri navrata je bio i član žirija kritike Internacionalnog teatarskog festivala MESS. Od 1999. godine zaposlen je na Univerzitetu u Sarajevu na Akademiji scenskih umjetnosti, a trenutno je u zvanju vanrednog profesora za oblast Dramaturgija. Od 2018. do 2023. godine voditelj je Okruglih stolova kritike na Pozorišnim/Kazališnim igrama u Jajcu.
Direktor Doma kulture Jajce Fikret Čančar kazao je da će se o ovogodišnjem voditelju okruglih stolova Igara odlučiti u narednom periodu.
Pozorišne/Kazališne igre Bosne i Hercegovine ove godine bit će održane od 28. juna do 6. jula.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.