Predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine (PSBiH) Nebojša Radmanović učestvuje na Drugom zasjedanju euromediteranskog i zalivskog Parlamentarno - ekonomskog foruma Parlamentarne skupštine Mediterana (PAM) koje se održava u Marakešu (Kraljevina Maroko).
Radmanović se obratio učesnicima, a glavne teme govora bile su odnos između osiguranja snabdijevanja energijom i tranzicije ka zelenoj energiji, kao i podrška preduzetništvu malih i srednjih preduzeća.
Radmanović je rekao da se radi o temama od velikog značaja za našu zajedničku budućnost i ekonomski razvoj. Istaknuo je da diverzifikacija izvora energije i smanjenje zavisnosti od fosilnih goriva predstavljaju složene zadatke koji zahtijevaju ulaganja, tehnološke inovacije i međunarodnu saradnju, ali su izuzetno važni koraci u procesu smanjenja negativnog utjecaja na životnu sredinu i stvaranja zdravijeg i čistijeg svijeta za generacije koje dolaze.
Ukazao je na značaj malih i srednjih preduzeća koja mogu biti pokretači procesa tranzicije ka zelenoj energiji, a za šta je potreban sistematski i regionalni pristup. Na kraju je naglasio da je ovaj forum odlična platforma za razmjenu ideja i praksi, te da je od ogromne važnosti da zakonodavci iz različitih država imaju mogućnost da razgovaraju okupljeni na jednom mjestu.
U okviru foruma, predsjedavajući Predstavničkog doma PSBiH Nebojša Radmanović sastao se s predsjednikom PAM-a Enaamom Mayarom, koji istovremeno obavlja funkciju predsjednika Doma odbornika Kraljevine Maroko. Glavne teme bilateralnog susreta bile su zajednički izazovi sa kojima se susreću zemlje članice PAM-a kao i unapređenje odnosa dvije zemlje - saopćeno je iz Sektora za odnose s javnošću PSBiH.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.