Vijeće ministara Bosne i Hercegovine bi na sjednici zakazanoj za sutra trebalo da razmatra novi tekst Nacrta zakona o izmjeni Zakona o Visokom sudskom i tužilačkom vijeću BiH, čiji je predlagač Ministarstvo pravde BiH.
Ministar pravde BiH Davor Bunoza je nakon prošle sjednice Vijeća ministara BiH, 4. jula u Mostaru, izjavio novinarima da već treću sjednicu Ministarstvo pravde predlaže izmjene Zakona o VSTV-u kojim nastoje produžiti rok za formiranje odjela koji bi trebao provjeravati imovinu sudaca i tužitelja.
- Također, predložili smo da sve one osobe koje su u međuvremenu imenovane mogu preuzeti funkciju do formiranja odjela i do danas mi nije objašnjeno, iako sam zahtijevao pojašnjenje, zašto treći put nema podrške da se taj zakon podrži. Danas su predstavnici iz RS-a predložili da se odgodi i nadam se da ćemo uskoro i to pitanje riješiti – rekao je tada ministar Bunoza.
Vijeće ministara BiH bi trebalo razmatrati i Informaciju o implementaciji 14 ključnih prioriteta iz mišljenja Evropske komisije o zahtjevu Bosne i Hercegovine za članstvo u Evropskoj uniji, čiji je predlagač Direkcija za evropske integracije BiH.
Na dnevnom redu bi, između ostalog, trebalo da se nađe i Informacija o realizaciji Centralnoevropskog programa razmjene za univerzitetske studije (CEEPUS III) u BiH u 2023. godini.
Ministri bi se, u drugom krugu glasanja, trebali izjasniti o Strateškom okviru za reformu sektora pravde u BiH za period od 2023. godine do 2027. godine, kao i o Prijedlogu odluke o izmjenama Odluke o odobrenju "Projekta izgradnje objekta" Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka i organizacione jedinice u Banja Luci s parternim uređenjem lokacije koji će se uvrstiti u program višegodišnjih kapitalnih ulaganja za period 2011 - 2014. godine.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.