U sali Skupštine Unsko-sanskog kantona održan je sastanak porodica sa troje ili više djece, organiziran od strane Udruženja "Porodice 3 plus". Cilj ovog događaja bio je predstavljanje inicijativa i pokretanje aktivnosti za pružanje sistemske podrške višečlanim porodicama, koje su ključne za demografsku stabilnost i opstanak društva.
Višečlane porodice, ključne za demografsku stabilnost i opstanak društva,međutim, svakodnevno se suočavaju s brojnim izazovima.
-Višečlane porodice svakodnevno se suočavaju s brojnim izazovima, i krajnje je vrijeme da im pružimo konkretnu podršku, po uzoru na modele uspješno implementirane u drugim dijelovima Federacije BiH - istakli su iz Udruženja.
Predstavnici Vlade i Skupštine Unsko-sanskog kantona razgovarali su s članovima Udruženja o modalitetima za unapređenje životnih uvjeta ovih porodica. Udruženje je predstavilo prijedlog mjera koje uključuju financijsku podršku, olakšice pri školovanju djece, te dodatne benefite za roditelje, sve u funkciji poticanja nataliteta i roditeljstva.
-Treće dijete nije samo sreća porodici – ono je temelj opstanka našeg društva. Bez njega nema nataliteta! - poručili su iz Udruženja
Predstavnici izvršne i zakonodavne vlasti USK izrazili su spremnost za realizaciju mjera podrške roditeljstvu u okviru postojećih mogućnosti kantonalnog budžeta.
-Zajednički rad na ovom pitanju je od suštinskog značaja - izjavio je Nijaz Hušić, premijer Unsko-sanskog kantona
Udruženje "Porodice 3 plus" ostaje dosljedno u borbi za prava višečlanih porodica, naglašavajući da podrška ovim porodicama nije samo pitanje socijalne politike, već i pitanje opstanka društva i njegove budućnosti.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.