Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić i federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić primili su u sjedištu Vlade Federacije BiH u Sarajevu delegaciju Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) predvođenu regionalnim direktorom EBRD-a za zapadni Balkan Matteom Colangelijem, saopćio je Ured Vlade FBiH za odnose s javnošću.
Direktor Colangeli je ovom prilikom premijeru Nikšiću i ministru Lakiću predstavio novu direktoricu Ureda EBRD-a u BiH Stelu Melnic koja je na ovoj poziciji zamijenila Manuelu Naessl čiji petogodišnji mandat je istekao 1. septembra ove godine.
- Mnogo smo zahvalni na saradnji s direktoricom Naessl i njenom razumijevanju da prepozna dobre projekte. Novoj direktorici želimo dobrodošlicu i nadamo se dobroj saradnji, kao i nastavku naše saradanje sa EBRD-om na razvojnim projektima koji će doprinjeti unapređenju ekonomskog rasta u našoj zemlji – kazao je premijer Nikšić.
Direktor Colangeli je rekao da su zadovoljni saradnjom sa Bosnom i Hercegovinom, a posebno sa Federacijom BiH te dodao da očekuju njen pozitivan nastavak i unapređenje.
Tokom sastanka je istaknuto da su dosadašnjom saradnjom sa EBRD-om u BiH urađeni bitni projekti te je naglašena potreba što skorijeg usvajanja Plana rasta za zapadni Balkan.
Premijer Nikšić je izrazio uvjerenje da će doći i do rješenja kad je riječ o usvajanju ovog dokumenta koji je od velikog značaja za razvoj BiH.
Učesnici sastanka razgovarali su i o brojnim aktuelnim projektima na kojim rade zajedno, posebno o infrasrukturnim projektima, te su razmijenili mišljenje i o eventualnim novim projektima.
Premijer Nikšić i ministar Lakić su ovom prilikom zaželjeli uspješan nastavak karijere Manueli Naessl.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.