U prostorijama Visoke škole Internacionalne poslovno–informacione akademije Tuzla danas je održana 7. Međunarodna konferencija o digitalnoj ekonomiji „DIEC 2024“ koja je jedinstvena na našim prostorima.
Predsjednik Organizacionog odbora „DIEC 2024“ dr.sc Dino Arnaut istakao je da je cilj konferencije da nastavi dio svoje tradicije o digitalnoj ekonomiji, ali i da prati sva nova tehnološka kretanja.
- Nastojimo da prezentiramo kroz različite naučne i stručne radove i kroz praktične primjere različita dostignuća iz oblasti digitalne ekonomije. Prezentirano je 15 radova, a oštampali smo i Zbornik radova koji je dostupan i u online formi. Učesnici konferencije su iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Slovenije i Crne Gore – kazao je dr.sc Dino Arnaut.
Kroz godine postojanja povećan je interes za konferenciju, a konferencija ostavlja svoj trag ako se uzmu u obzir trendovi koji nas svakodnevno dotiču.
Uime programskog odbora obratila se dr. sc Anida Zahirović – Suhonjić, koja je istakla kako se iz godinu u godinu ostvaruje lijepa saradnja kako sa studentima tako i sa kolegama sa drugih visokoškolskih ustanova.
- Zadovoljni smo u kojem se smjeru razvija naša konfernecija. Teme su interesantne i vrlo aktuelne. Od umjetne intelegincije i njene upotrebe, digitalnog marketinga, digitalne transformacije, ali i sigurnosti – rekla je dr.sc Anida Zahirović – Suhonjić.
Inače, cilj konferencije je pokretanje diskusija o idejama vezanim za razvoj visoke tehnologije, pametnih okruženja, blockchain tehnologija, umjetne inteligencije, ekonomije dijeljenja, kao i otvaranje pitanja digitalne transformacije i obrazovanja, medija, religije i društva uopšte.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.