Prvi upisni rok za upis učenika u prve razrede srednjih škola u Prijedoru je uspješno završen, a preliminarne rang-liste dostupne su u elektronskom sistemu i u školama.
Prema riječima predsjednice Aktiva direktora srednjih škola prijedorske regije Dražene Mršić, najveće interesovanje učenika ove godine zabilježeno je za Elektrotehničku školu, zatim Mašinsku školu, Srednjoškolski centar Prijedor i Ugostiteljsko-ekonomsku školu.
- Najviše interesovanja učenika bilo je za Elektrotehničku školu, potom slijedi Mašinska škola, Srednjoškolski centar Prijedor i Ugostiteljsko-ekonomska škola. Najmanje interesovanje učenika ove godine bilo je za Poljoprivredno-prehrambenu školu. Za drugi upisni rok u ovoj školi ostala su slobodna mjesta u svim zanimanjima koja nude - izjavila je Mršić.
U Ugostiteljsko-ekonomskoj školi slobodna su mjesta za dva ugostiteljska tehničara, dva kulinara i šest konobara, dok Srednjoškolski centar Prijedor ima još četiri slobodna mjesta za zanimanje geodetski tehničar.
Porast interesovanja zabilježen je i u Gimnaziji „Sveti Sava“, gdje je nakon prvog upisnog roka ostalo osam slobodnih mjesta u jednom smjeru.
Drugi upisni rok biće organizovan od 1. do 3. jula, dok će konačne rang-liste biti objavljene 30. juna, nakon čega će preostala slobodna mjesta biti popunjavana.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.