[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"183.53","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Zimska služba KJKP 'Rad' spremna za zimsku sezonu

SARAJEVO, 4. nov.2016

Zimska služba Kantonalnog javno-komunalnog preduzeća "Rad" (KJKP) je spremna za zimsku sezonu i počet će zvanično s radom 15. novembra, kazao je Feni glasnogovornik KJKP "Rad" Mirza Ramić.

Potvrdio je da služba posjeduje dovoljne količine industrijske soli, odnosno posipnog materijala.

- Nabavljeno je kao i prethodnih godina 4.500 tona posipnog materijala, 3.000 tona soli, 1.500 tona frakcije koja se koristi na posipanju tračnica i ulica - kazao je Ramić.

Naglasio je da se u glavnim ulicama, Mula Mustafe Bašeskije, Titova, Zmaja od Bosne, Bulevar Meše Selimovića i Obala Kulina bana, ne koristi frakcija nego takozvani suhi rastvor koji sprječava poledicu do temperatura od minus 25 stepeni Celzijusa.

KJKP "Rad" ima potpisan ugovor s Direkcijom za ceste Kantona Sarajevo, a s Općinom Stari Grad za održavanje ulica u zimskom periodu do Nove godine. Ostaje još da se potpiše ugovor s ostalim gradskim općinama.

Istakao je da je prošlu zimsku sezonu "Rad" čistio ulice u četiri gradske općine, Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad, dok su za ostale općine u KS-u bili angažirani drugi operateri.

- Još se čekaju informacije ko će održavati ulice u zimskom periodu u drugim općinama i u kojoj mjeri - kazao je Ramić.

Napomenuo je da zvanični rad Zimske službe KJKP "Rad" traje od 15. novembra do 15. marta, te da o svakom izlasku ove službe na teren u periodu izvan tog termina odlučuje investitor.

- U tom slučaju su nadležne općine ili nadležna ministarstva KS-a i tad se plaćaju dodatne tarife i posebno se obračunava i posipni materijal i rad na terenu - dodao je Ramić.

Podijelite ovaj sadržaj!