[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/19\/xr_3.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/19\/100x73\/xr_3.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/19\/xr_3.jpg","size":"69.25","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Zenički rudari plaću trebaju dobiti do 25. juna, povratak na posao nakon ispunjenja obećanja

 Rudari koji su u toku ove sedmice protestirali te dio njih i tokom noći ostajao u Domu rudara Rudnika mrkog uglja Zenica, nakon što su dobili obećanje o isplati plaća i naknada, otišli su svojim kućama, ali će se na posao vratiti tek nakon realizacije obećanih isplata - kaže predsjednik Sindikata RMU Zenica Nedžad Duraković.

-  Na jučerašnjem sastanku u Sarajevu dogovoreno je da će plaća i topli obrok za april te topli obrok za mart biti isplaćeni do 25. juna, a majska plaća i topli obrok, s obzirom da bi početkom jula trebao biti realiziran zajam kod Svjetske banke, u prvoj trećini jula - navodi Duraković.

Kako je dodao, tada će se steći i uslovi za povratak radnika koji su bili angažirani na izvlačenju opreme, a koji su, još i prije ovosedmičnih protesta, prekinuli s radom.

Radnici angažirani na zakonski obaveznim inspekcijskim poslovima nisu ni obustavljali rad.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!