U toku je završna faza projekta revitalizacije "Luke Brčko" koja podrazumijeva izgradnju kolosijeka od željezničke stanice u naselju Brčko Novo do kruga agroindustrijskog kompleksa u Distriktu - potvrdili su iz tog preduzeća.
Direktor JP "Luka Brčko“ Perica Josić kaže da je u okviru ovog projekta 16. oktobra započeta završna faza rekonstrukcije, te da se trenutno izvode radovi na kolosijeku za agroindustrijski kompleks.
- Rok za završetak tih radova je sedam mjeseci. Izvođačima na ruku idu vremenski uslovi i trebali bi biti završeni na vrijeme - istakao je.
Prema njegovim riječima, po završetku izgradnje novog kolosijeka stvoriće se preduslovi za izmještanje stare pruge iz naselja "EŠ“ i Srpske Varoši.
Josić kaže da još uvijek postoji mogućnost pretovara roba preko "Luke Brčko“ koje su se prije nesretnih događaja u Jablanici vršile preko Luke Ploče.
- Za sada nemamo konkretnih informacija, niti ugovora, ali smo u stalnim pregovorima i nadamo se da ćemo u toku naredne sedmice imati konkretne zaključke u vezi tih pretovara - pojasnio je Josić.
Još 2022. godine započela je realizacija projekta revitalizacije brčanske Luke, koja uključuje nekoliko faza.
Prethodne faze su uključivale izgradnju platoa, nabavku nove lučke dizalice nosivosti 27 tona i koša za rasute terete kapaciteta 150 tona, te izgradnju pruge i pristupnog puta koji je već u funkciji.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.