[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/05\/31\/covidd.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/05\/31\/100x73\/covidd.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/05\/31\/covidd.jpg","size":"101.17","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

U Srbiji 248 novozaraženih, od sutra dodatno popuštanje mjera

U Srbiji je u posljednja 24 sata potvrđeno 248 novih slučajeva koronavirusa, među 8.684 testirana uzorka, a umrlo je 11 osoba.

Prema posljednjim podacima Ministarstva zdravlja, na respiratoru je 46 pacijenata, dok je ukupno u bolnicama 661 osoba oboljela od koronavirusa.

Od početka pandemije u Srbiji su registrirana 712.472 slučaja koronavirusa, od posljedica te infekcije umrlo je 6.865 ljudi, a ukupno je testirano 4.152.776 osoba.

Krizni stožer Srbije odlučio je danas o dodatnom popuštanju mjera koje na snagu stupaju sutra. Ugostiteljski objekti moći će raditi svaki dan do ponoći, u otvorenom i zatvorenom prostoru.

Uz ostalo, kongresi, poslovni i znanstveni, u zatvorenom prostoru moći će okupiti maksimalno 200 osoba, dok je raniji maksimum bio 100 osoba, prenosi Tanjug.

 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!