Konferencija „Green Cities Annual Conference 2022“, u organizaciji Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a posvećena temama energetske sigurnosti, održivih investicija i rodne politike, održava se danas i sutra u Beču.
Konferencija se nakon tri godine ponovo održava uživo i fokusirat će se na ulogu gradova i privatnog sektora u zelenoj budućnosti. Ove godine konferencija će se baviti novim trendovima u finansiranju gradova sa fokusom na zelenim površinama, održivosti i zaštiti klime, kao i ulogom koju gradovi i privatni sektor igraju u ostvarivanju energetske otpornosti.
Učesnici će diskutovati kako se najbolje uhvatiti u koštac s urbanim izazovima i osigurati bolju, održiviju i otporniju budućnost za gradove i stanovništvo.
Gradonačelnici, vladini zvaničnici, stručnjaci iz privatnog sektora te stručnjaci za urbanizam, inkluziju i klimu iz zelenih gradova širom regiona EBRD-a će predstaviti svoj rad na jačanju i finansiranju otporne energetske infrastrukture. Otporni gradovi bolje se nose s prirodnim katastrofama i katastrofama koje je stvorio čovjek, apsorbiraju utjecaj ekonomskih, ekoloških i društvenih opasnosti te promovišu dobrobit, inkluzivni i održivi rast.
Prema posljednjim podacima na konferenciji će učestvovati više od 170 predstavnika iz 30 zemalja, između ostalih i predstavnici lokalnih samouprava Tirane, Jerevana, Varšave, Kišinjeva, Splita, Temišvara i Izmira. Predstavnica grada Beča Ursula Bauer i Barbara Rambusek iz EBRD-a govoriće o „Rodnoj politici u radnom okruženju“.
Konferencija je organizovana u partnerstvu sa Gradom Bečom, a podržao ju je „Fond za zelenu klimu“ Ujedinjenih nacija, saopćio je Eurocomm-PR.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.