Američki predsjednik Donald Trump izjavio je kako bi bilo najpametnije da veneCuelski predsjednik Nicolas Maduro ode s vlasti, a Sjedinjene Države bi mogle zadržati ili prodati naftu koju su zaplijenile kod obale Venezuele posljednjih sedmica.
Trumpova kampanja pritiska na Madura uključivala je pojačanu vojnu prisutnost u regiji i više od dvadeset vojnih udara na brodove za koje se tvrdi da krijumčare drogu u Tihom okeanu i Karipskom moru u blizini te južnoameričke zemlje. U napadima je ubijeno najmanje 100 ljudi.
Na pitanje je li cilj bio prisiliti Madura da ode s vlasti, Trump je izjavio novinarima: "A, mislim da bi vjerojatno bilo. To zavisi o njemu šta želi učiniti. Mislim da bi bilo pametno da to učini. Ali opet, saznat ćemo. Ako želi nešto učiniti, ako se ponaša čvrsto, to će biti posljednji put da se ikada može ponašati čvrsto."
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.