Bivši američki predsjednik Donald Trump sinoć je jako direktno nagovijestio da bi se mogao ponovo kandidirati za Bijelu kuću, javlja CNN.
Trump je okupljenima na izbornom mitingu u Sioux Cityju, u saveznoj državi Iowa rekao da će se "vrlo, vrlo, vrlo vjerovatno ponovo kandidirati 2024. godine."
Trump je govorio na prvom od četiri skupa u pet dana dok vodi kampanju za republikanske kandidate na izborima koji se održavaju na sredini predsjedničkog mandata (engl. midterm elections), a zakazani su za 8. novembar.
Američki predsjednik Joe Biden također putuje širom zemlje kako bi podstakao birače da izađu na izbore.
Ni Biden ni Trump nisu kandidati na izborima koji se održavaju narednog utorka kada će američki birači odlučivati o odnosu snaga u američkom Kongresu i guvernerima ključnim saveznih država.
Ali, upravo ovi izbori će dati pravu sliku američkog političkog pejzaža uoči predsjedničkih izbora koji će se održati za dvije godine.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.