Odigrane su sve utakmice posljednjeg kola engleske Premier League, nakon kojeg su poznati putnici u Evropu, ali i u niži rang.
Tottenham je izborio opstanak. Spursi su na svom stadion savladali Everton (1:0) golom Palhinhe u završnici prvog poluvremena.
Tako je u Championship ispao West Ham, kojem nije mnogo značila pobjeda nad Leedsom (1:0). Uz londonske Čekičare, elitu napuštaju Burnley i Wolverhampton.
Liverpool je došao do Lige prvaka, dovoljan mu je bio remi protiv Brentforda, 1:1. To je ujedno bila posljednja utakmica Mohameda Salaha za Redse, koji je upisao asistenciju kod gola Jonesa.
Posljednji put je i Pep Guardiola vodio Manchester City. Građani se nisu proslavili u tom oproštaju, jer su na svom Etihadu izgubili od Aston Ville (1:2), kojoj je tri boda donio Ollie Watkins s dva gola.
Premier League, 38. kolo:
Nedjelja:
Crystal Palace – Arsenal 1:2
Manchester City – Aston Villa 1:2
Tottenham – Everton 1:0
Brighton – Manchester United 0:3
Sunderland – Chelsea 2:1
Nottingham Forest – Bournemouth 1:1
Liverpool – Brentford 1:1
West Ham – Leeds 2:0
Burnley – Wolverhampton 1:1
Fulham – Newcastle 2:0
izvor;Arena Sport
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.