[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/09\/19\/l-c01ffe49770fe1ea396d03632905ce02.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/09\/19\/100x73\/l-c01ffe49770fe1ea396d03632905ce02.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/09\/19\/l-c01ffe49770fe1ea396d03632905ce02.jpg","size":"50.82","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Scholz: Neophodno nastaviti dijalog sa Putinom

Neophodno je nastaviti dijalog sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, uprkos suprotnim stavovima, izjavio je njemački kancelar Olaf Scholz.

On je, u intervjuu za Deuchlandfunk rekao da je tokom nedavnog razgovora sa Putinom postigao izvjestan napredak, ali da smatra da Rusija nije spremna za pregovore sa Zapadom.

Važno je da imamo dijalog sa Rusijom, kao i da ne gajimo iluzije u vezi sa tim, istakao je Scholz.

Putin i Scholz su razgovarali telefonski sat i po 13. septembra, podsjeća agencija RIA Novosti.

Putin je Scholzu tokom razgovora skrenuo pažnju na to da Ukrajina flagrantno krši međunarodno humanitarno pravo granatiranjem gradova u oblasti Donbasa, što, kako je naglasio ruski lider, izaziva velike civilne žrtve i štetu na infrastrukturi.

Rusija, za razliku od Ukrajine, omogućava pristup Međunrodnog komiteta Crvenog krsta ratnim zarobljenicima, rekao je Putin, prenosi Al Jazeera.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!