[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"295.09","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Počinje vanjsko uređenje Doma zdravlja 'Novi Grad'

SARAJEVO, 31. aug 2017

Okončana je procedura izbora najpovoljnijeg izvođača radova za treću fazu rekonstrukcije Doma zdravlja "Novi Grad" koju je proveo Zavod za izgradnju Kantona Sarajevo.

U okviru te faze planirani su sadržaji, koji ranije nisu postojali. Projekt se sastoji iz dva dijela - vanjskog uređenja i izgradnje prizemnog dijela objekta.

Vanjskim uređenjem, kretanje pacijenata bit će umnogome olakšano i pojednostavljeno. U okviru toga bit će izgrađena parking mjesta s protiv požarnim putem. Planirana je i nova javna rasvjeta, dva stepeništa iz ulice Bulevar Meše Selimovića, kao i zaštitna ograda sa te strane. U okviru vanjskog uređenja, bit će izmještene i vodovodne cijevi te rekonstruirana separatna kanalizacija.

Za prizemni dio planirana je izgradnja dvije recepcije, garaža za službena vozila, magacinski prostor i prostorija za tehničke uređaje. To će biti od velike pomoći medicinskom osoblju, naročito u zimskom periodu.

Vrijednost radova je za tu fazu projekta je 1.200.000 KM, a finansijeri su Općina Novi Grad Sarajevo, Ministarstvo zdravstva i Zavod za izgradnju KS.

Iz Pres službe Općine Novi Grad saopćeno je da će okončanjem te faze biti upotpunjen izgled objekta, a i završen taj projekt.

Podijelite ovaj sadržaj!