SARAJEVO, 31. aug 2017
Okončana je procedura izbora najpovoljnijeg izvođača radova za treću fazu rekonstrukcije Doma zdravlja "Novi Grad" koju je proveo Zavod za izgradnju Kantona Sarajevo.
U okviru te faze planirani su sadržaji, koji ranije nisu postojali. Projekt se sastoji iz dva dijela - vanjskog uređenja i izgradnje prizemnog dijela objekta.
Vanjskim uređenjem, kretanje pacijenata bit će umnogome olakšano i pojednostavljeno. U okviru toga bit će izgrađena parking mjesta s protiv požarnim putem. Planirana je i nova javna rasvjeta, dva stepeništa iz ulice Bulevar Meše Selimovića, kao i zaštitna ograda sa te strane. U okviru vanjskog uređenja, bit će izmještene i vodovodne cijevi te rekonstruirana separatna kanalizacija.
Za prizemni dio planirana je izgradnja dvije recepcije, garaža za službena vozila, magacinski prostor i prostorija za tehničke uređaje. To će biti od velike pomoći medicinskom osoblju, naročito u zimskom periodu.
Vrijednost radova je za tu fazu projekta je 1.200.000 KM, a finansijeri su Općina Novi Grad Sarajevo, Ministarstvo zdravstva i Zavod za izgradnju KS.
Iz Pres službe Općine Novi Grad saopćeno je da će okončanjem te faze biti upotpunjen izgled objekta, a i završen taj projekt.