Ukupna proizvodnja šumskih sortimenata u Bosni i Hercegovini u četvrtom kvartalu 2021. godine manja je za 13,67 posto u odnosu na isti period 2020. godine.
Proizvodnja sortimenata četinarskih vrsta drveća manja je za 17,32 posto dok je proizvodnja sortimenata lišćarskih vrsta manja za 10,14 posto.
Proizvodnja trupaca četinara manja je za 13,2 posto, dok proizvodnja trupaca lišćara bilježi pad od 3,14 posto, podaci su Agencije za statistiku BiH.
Rast proizvodnje u odnosu na četvrti kvartal 2020. bilježi se kod ostalog dugog drveta četinara od 7,01 posto i kod prostornog drveta lišćara od 53,69 posto.
Pad proizvodnje je zabilježen kod jamskog drveta četinara od 3,98 posto, kod prostornog drveta četinara od 29,58 posto i ogrjevnog drveta lišćara od 13,16 posto.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.