Ostavinske predmete u RS-u će ubuduće provoditi notari, predviđeno je izmjenama i dopunama Zakona o vanparničnom postupku u RS-u, javlja FENA.
Sud neće povjeriti notaru provođenje ostavinskog postupka u slučaju kada neki od nasljednika zahtijeva isključivo da se postupak provede u sudu, stoji u predloženom zakonskom rješenju.
Drugi slučaj u kojem će sud provoditi ostavinski postupak je kada nijedan notar nema sjedište na području tog suda, navedrno je u izmjenama i dopunama Zakona o vanparničnom postupku koji je utvrđen na današnjoj sjednici entitetske vlade.