[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"92.82","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

OPOZICIJA UKAZUJE NA NOVU AFERU U RS-u "PAPAK 2", TEGELTIJA NEGIRA TVRDNJE RADIŠIĆA

BANJA LUKA, 7.10.2015

-Nikada se neću baviti sivom zonom. Ne bavim se prisluškivanjem nikoga, posebno ne ljudi koji se u ovom trenutku nalaze u vrlo teškoj životnoj situaciji - rekao je Tegeltija u izjavi novinarima u Banjoj Luci.

Kaže da nije slušao audiosnimak koji se pojavio u nekim medijima, na kojem, navodno, odbjegli banjalučki biznismen Mile Radišić objašnjava kako funkcioniše "korupcionaški" sistem u Republici Srpskoj i kako ministar finansija Zoran Tegeltija i njemu blizak tajkun Mladen Milanović Kaja planiraju da kupe Novu banku.

Na tom snimku, Tegeltija i Kaja slove kao vođe i organizatori tzv. Mrkonjićkog kriminalnog klana", a Radišić govori i o njegovim vezama sa sudijama i tužiocima.

-Volio bih da vidim šta sam to pogriješio. Ne bavim se poslovnim politikama banaka, niti privatizacijom banaka i to nije predmet mog interesovanja -naveo je Tegeltija.

Šef Kluba poslanika SDS-a Vukota Govedarica tvrdi da su "mnoge ptičice odlučile da propjevaju“.

Smatra da mnogi ljudi, da bi zaštitili sebe od odgovornosti, morat će da kažu kako se nešto dešavalo, a čime treba da se bave istražni organi.

Ističe da se mora provesti istraga o detaljima iznesenim na ovom snimku.

Poslanik NDP-a Dragan Čavić smatra da je ovaj audiosnimak nova afera u RS-u "papak 2“.

-Sad će opet MUP loviti onog ko je sve to tajno snimio - rekao je Čavić ističići da, ako su tačne informacije koje su sadržaj ovog snimka, onda se radi o vrlo teškim kvalifikacijama.

Izrazio je sumnju da će i u ovom slučaju uslijediti optužbe da se radi o montiranom snimku, kojim se žele srušiti "režim u RS-u“.

Pojedini mediji u RS-u su prenijeli da se ovih dana pojavio
audiosnimak, koji kruži Beogradom i to u krugovima ljudi bliskim vlastima Republike Srpske, a u kome je ispovijest odbjeglog Mile Radišića, koji se u Beograd sklonio da ne bi išao na izdržavanje zatvorske kazne u trajanju od tri godine.

Osim ovog, postoji još jedan audiosnimak koji kruži u beogradskim krugovima, bliskim odbjeglom Mili Radišiću, gdje on detaljno govori o odnosima i poslovnoj saradnji s kumom Miloradom Dodikom, koji je i predsjednik Republike Srpske, a izražava i ogorčenje kumovim (Dodikovim) ponašanjem.

Radišić kuma (Dodika) smatra najodgovornijim što je presuđen na tri godine zatvora.

Na audiosnimku čuju se i detalji o izgradnji zgrade "Grand trejd" u Banjoj Luci, a Radišić otkriva da je cijela "operacija" izvedena putem Građevinskog preduzeća "Krajina" i da je Dodik u izgradnju te zgrade uložio 15 miliona KM.

Po njegovom kazivanju, to je urađeno tako što je Radišić osobama bliskim Dodiku prodao građevinsko zemljište u vrijednosti 15 miliona KM, a koje je prethodno kupio za 100 hiljada KM.


Podijelite ovaj sadržaj!