Uslijed jakog vjetra na dionici magistralnog putnog pravca Kupres- Šuica, u četvrtak je oko podnevnih sati došlo do prevrtanja teretnog vozila koji je prevozio stiropor.
Zbog nezgode se prometovalo alternativnim improviziranim pravcem kroz Kupreško polje osobnim vozilima, dok su teretna vozila i autobusi morali čekati dok se nije oslobodio jedan prometni trak.
Kako je kazao glasnogovornik MUP-a Hercegbosanske županije Slavko Krišto, uzrok ove nezgode u kojoj nasreću nije bilo ozlijeđenih osoba, bio je jak bočni vjetar koji je u naletu prevrnuo kamion.
Olujni vjetar na području kupreške općine koji od jutros snažno puše nanio je i određenu materijalnu štetu uglavnom na krovnim konstrukcijama nekoliko gospodarskih i privatnih objekata.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.