[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/08\/xv_5.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/08\/100x73\/xv_5.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/06\/08\/xv_5.jpg","size":"131.54","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Obilježena 34. godišnjica pogibije Vinka Šamarlića

 Mehmed Halilović, savjetnik federalnog ministra unutrašnjih poslova, prisustvovao je danas uime federalnog ministra unutrašnjih poslova Rame Isaka obilježavanju 34. godišnjice pogibije Vinka Šamarlića, nosioca najvećih ratnih priznanja i pripadnika Specijalne jedinice MUP-a Republike Bosne i Hercegovine – Odred policije „Bosna“.

Kako je saopćeno, obilježavanje godišnjice predstavlja priliku da se oda poštovanje i sačuva sjećanje na herojski život i djelo Vinka Šamarlića, koji je svojim izuzetnim patriotizmom, hrabrošću i žrtvom dao nemjerljiv doprinos odbrani Bosne i Hercegovine.

Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova ističe da kontinuirano njeguje kulturu sjećanja na pripadnike policijskih i sigurnosnih struktura koji su svoje živote ugradili u temelje slobodne i nezavisne Bosne i Hercegovine te iskazuje trajnu zahvalnost svim braniteljima koji su dali doprinos odbrani domovine.

- Prisustvom predstavnika Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova ovom događaju iskazuje se trajno poštovanje prema liku i djelu Vinka Šamarlića, kao i prema svim pripadnicima policijskih i vojnih formacija koji su položili svoje živote za slobodu Bosne i Hercegovine.

Sjećanje na njihove herojske podvige i žrtvu ostaje trajna obaveza institucija i društva u cjelini, kao zalog za očuvanje istine, njegovanje patriotskih vrijednosti i izgradnju sigurnije budućnosti za nove generacije – saopćeno je iz Federalnog MUP-a.

 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!