Sport

Norvežanin Granerud do prve pobjede nakon kiksa Ajzenbihlera

Norvežanin Halvor Egner Granerud pobjednik je trećeg pojedinačnog takmičenja 42. sezone Svjetskog kupa u skijaškim skokovima koje je večeras održano u finskom zimskom centru Ruka.

Granerud je bio četvrti nakon prve serije, a do prve pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 137 i 142 metra, za koje je dobio 282 boda.

Pobjednik prva dva pojedinačna takmičenja ove sezone, Njemac Markus Ajzenbihler bio je vodeći nakon prve serije, ali je u drugoj podbacio pa je nastup završio kao drugoplasirani skokovima od 141 i 131 metar i zbirom od 272,1 bodom.

Pobjednički postolje kompletirao je Poljak David Kubacki skokovima od 132 i 139 metara, za koje je dobio 265,6 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Japanac Jukija Sato (130 i 146), peti je bio Norvežanin Johan Andre Forfang (136 i 137,5), a šesti njegov sunarodnik Robert Johanson (138,5 i 127).

Najbolje plasirani Slovenac bio je Anže Lanišek koji je skokovima od 138,5 i 118 završio na desetom mjestu.

Ajzenbihler je vodeći u generalnom plasmanu sa 280 bodova. Granerud je drugi sa 200, dok treće mjesto zauzima Kubacki sa 144 bodova.

Naredna stanica skijaša-skakača biće Nižnji Tagil, narednog vikenda.

izvor:vijesti.me