[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2020\/04\/01\/divic-zvornik.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2020\/04\/01\/100x73\/divic-zvornik.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2020\/04\/01\/divic-zvornik.jpg","size":"78.27","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Muškarac iz Zvornika prekršio policijski sat i mjeru izolacije

U Republici Srpskoj su u protekla 24 sata sankcionisane 34 osobe zbog nepoštovanja zaključka Štaba za vanredne situacije o ograničenju i zabrani kretanja osoba na teritoriji tog bh.entiteta, a izdata su i četiri prekršajna naloga zbog nepoštovanja mjera izolacije, saopćeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) tog bh. entiteta.

Riječ je o zabrani kretanja osobama sa navršenih 65 godina i više, kao i zabrani kretanja svim osobama na javnim površinama od 20 do 05 sati.

Jedna osoba je istovremeno prekršila i policijski sat i izrečenu mjeru izolacije.

Oko 23 sata policija je na ulici u Zvorniku zatekla S. A. iz tog grada, za kojeg je utvrđeno da se ne pridržava mjere kućne izolacije po rješenju Federalne Uprave za inspekcijske polove koja traje od 20. marta. Toj osobi izdat je prekršajni nalog.

Iz MUP-a apeluju na građane da poštuju zaključak Štaba za vanredne situacije o obaveznom sprovođenju mjera za reagovanje na pojavu bolesti izazvane novim virusom korona.

 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!