Sport

Mladi hrvači Bosne osvojili tri zlata na turniru u Mladenovcu

Proteklog vikenda u srbijanskom gradu Mladenovcu je održan Međunarodni hrvački turnir na kojem je učestvovala 31 ekipa iz šest država (Hvatska, S.Makedonija, Crna Gora, Grčka, Bosna i Hercegovina i Srbija ) s više od 220 takmičara.

Bosnu i Hercegovinu su predstavljala  tri kluba - HK Bosna, HK Sarajevo i HK Sloboda Tuzla.

Najviše uspjeha su imali mladi hrvači sarajevske Bosne osvojivši tri zlatne, te po jednu srebrenu i bronzanu medalju.

Bakir Gobeljić osim što je osvojio prvo mjesto u svojoj kategoriji proglašen je i za najuspješnijeh stranog takmičara na turniru. Gobeljić je na turniru zabilježio četiri pobjede, bez ijednog izgubljenog boda. To mu je bio drugi pehar u ovoj godini na kojim  je proglašen za najuspješnijeg takmičara turnira.

Zlatna odličja još su osvojile Hana Brkanić i Arijan Jolđić, dok su srebro i bronzu izborili Nedim Ibrović i Arijan Spahović.

Drugi sarajevski klub HK "Sarajevo" također je osvario zapažen nastup svojih takmičara.

Braća Sadikaj, Kasim i Jusuf, su stigli do finala u kojim su pokazali odlične borbe, osvojivši srebrena odličja.