[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/09\/21\/fna-148251.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/09\/21\/100x73\/fna-148251.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/09\/21\/fna-148251.jpg","size":"90.31","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]
Ekonomija

Malim preduzećima potrebno manje birokratije i lakše finansiranje

Pojednostavljenje birokratije, olakšavanje finansiranja za mala preduzeća i smanjenje broja dozvola glavne su preporuke izvještaja "Analiza barijera razvoju poduzetništva", koji je predstavljen danas u Sarajevu.

Izvještaj je sačinjen u okviru projekta "Boljom upravom do bržeg ekonomskog rasta (EGG)" koji finansira Ambasada Norveške u BiH, a implementira Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP).

Zamjenik rezidentne predstavnice UNDP-a u BiH Sukhrob Khoshmukhamedov naveo je da je za implementaciju tih preporuka neophodna izmjena postojećeg zakonodavstva u BiH.

Ambasador Norveške u BiH Olav Reinertsen istakao je da njegova zemlja snažno podržava ekonomski razvoj u BiH, u čemu dugo sarađuju s UNDP-om.

- Posebnu pažnju pridajemo inovacijama i sektorima koji zapošljavaju mlade obrazovane ljude kako bi mogli graditi karijere ovdje u BiH a ne u inostranstvu - rekao je Reinertsen.  

Načelnik Odjela za evropske poslove i projekte u Vanjskotrgovinskoj komori BiH Amir Hujić naglasio je da podržavaju projekt EGG zbog njegovog značaja u podizanju konkurentnosti bh. kompanija.

U okviru prezentacije izvještaja organizovan je sajam start-up kompanija koje su podržane kroz projekt "Boljom upravom do bržeg ekonomskog rasta".

 

Podijelite ovaj članak!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!