Članovi Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić i Željka Cvijanović konstatovali su nakon sastanka članova Predsjedništva BiH i predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića da su politički i ekonomski odnosi te dvije zemlje izuzetno dobri, pa čak i odlični.
Komšić je kazao da svakako ima još mnogo prostora za saradnju te da to treba iskoristiti.
- Mislim da će Poslovni forum koji će večeras biti održan dati poticaj daljem proširenju naše robne razmjene. Činjenica je da postoje neka otvorena pitanja između naših zemalja, ali definitivno ne pitanja koje opterećuju naše odnose i nisu povod za bilo kakvo zatezanje između dvije države - smatra Komšić.
Tvrdi da se ta pitanja polako rješavaju, a da je jedno od pitanja koje je otvoreno i riješeno naknada za potopljeno zemljište.
- Već je odlučeno da se od 1. januara 2024. retroaktivno isplati naknada od Hidroelektrana Trebišnjice općini Nikšić u iznosu od 600.000 eura godišnje. Mislim da je to primjer kako se mogu otvorena pitanja rješavati u izuzetno prijateljskoj atmosferi u skladu sa dobrosusjedskim odnosima - istakao je.
Cvijanović smatra da je prioritet građana i jedne i druge države da se unaprijedi infrastruktura.
- Interes je također i da realiziralo ono što je dogovoreno u vezi integrisanja graničnih prelaze. To će biti od koristi i građanima i turistima - kazala je.
Također je istakla da želi vidjeti pomake u razvoju privrede, jer je kako kaže svjesna kakvu prepreku to može da predstavlja za kretanje ljudi i roba.
- U energetskom sektoru postoji mnogo toga što možemo zajedno da realiziramo. Možemo da osigurano bolje uslove za život i sigurna sam da na tom planu treba mnogo više raditi - poručila je Cvijanović.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.