[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"142.64","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

KAZNE ZA PJEŠAKE KOJI GLEDAJU U TELEFON

U američkoj saveznoj državi Havaji na snagu je stupila lokalna uredba prema kojoj, u tamošnjem glavnom gradu, pješaci mogu biti kažnjeni ako ulicom hodaju gledajući u telefon.

Na ulicama Honolulua godišnje oko hiljadu ljudi biva povrijeđeno zbog nepažljivog prelaženja ulice, a najveći uzrok nepažnje su elektronski uređaji koji zaokupljaju pažnju pješaka.

Kazne na Havajima kreću se od 15 do 99 dolara. Sličnu uredbu žele uvesti i u Chicagu.


Podijelite ovaj sadržaj!