"Došlo je vrijeme otići iz kluba gdje sam dvije godine uživao, htio bih se zahvaliti svima u klubu, kao i navijačima jer su mi pomogli da se u Mostaru osjećam kao kod kuće", izjavio je po odlasku iz Veleža vratar Tarik Karić koji će karijeru nastaviti u poljskom Rakowu.
“Na obostrano zadovoljstvo Tarik je napravio transfer u poljsku ekipu Rakowa koja će biti iduća destinacija ovog mladog i talentiranog golmana“, potvrdio je Velež transfer 21-godišnjeg Sarajlije koji je karijeru počeo u Željezničaru.
Odradio je zatim angažman u austrijskom Kapfenbergu, GOŠK-u iz Gabele da bi u Mostar stigao u siječnju prošle godine.
“Bio sam dio zlatne generacije koja je izborila u Europu i igrala finale Kupa BiH. Biti kapetan s 20 godina, stvarno mi je bilo veliko zadovoljstvo“, poručio je Karić koji je u dresu 'Rođenih' upisao 41 nastup.
Velež je prošlu sezonu okončao na četvrtom mjestu WWin lige BiH, a novu će kampanju otvoriti duelom 1. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem će 9. srpnja u Zenici biti domaćin moldavskom Milsamiju. Uzvrat se 16. srpnja igra u Orheiju.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.