[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/01\/07\/valerie-pecresse.jpeg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/01\/07\/100x73\/valerie-pecresse.jpeg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/01\/07\/valerie-pecresse.jpeg","size":"54.58","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Francuska desničarka Valerie Pecresse ozbiljan protivnik Macronu

Francuska desničarka Valerie Pecresse prije samo mjesec dana bila je autsajder u utrci za predsjednika, ali s manje od 100 dana do izbora smatra se najbolje plasiranom protivnicom Emmanuelu Macronu. 

Podržana od strane svoje republikanske stranke koja ima duboke korijene u cijeloj zemlji, 54-godišnjakinja se takmiči da bude prva žena predsjednica Francuske sa sloganom koji obećava "vraćanje francuskog ponosa".

Tokom njenog putovanja na jug u četvrtak, čelnica šire regije Pariza jasno je dala do znanja da planira voditi kampanju na neskrivenoj desničarskoj platformi zakona i reda.

Iako je obećala da će uvesti red u urbane getoe u Francuskoj, optužila je predsjednika Macrona da je blag prema dilerima droge i "saučesnik" u porastu nasilja.

- Ne želim više područja bez vladavine prava, bez Francuske - rekla pred nekoliko stotina ljudi u gradu Cavaillonu gdje je kriminal kao i problemi sa oružjem izvor zabrinutosti, piše AFP.

Rekavši da joj nije stalo do "političke korektnosti", Pecresse tvrdi da postoji veza izme

 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!