Ministri vanjskih poslova Evropske unije odobrili su u ponedjeljak novu rundu sankcija Iranu zbog brutalnog gušenja mirnih protesta.
EU je uvela sankcije za 29 pojedinaca i tri organizacije zamrzavanjem imovine i zabranom putovanja zbog njihove uloge u smrti 22-godišnje Mahse Amini nakon njena uhićenja od državne policije za moral i nasilnog odgovora na proteste koji su zahvatili zemlju nakon toga, javlja Euronews.
Među onima koji su sankcionisani su četiri člana tima koji su uhapsili Mashu Amini, visokorangirani pripadnici Revolucionarne garde i iranski ministar unutrašnjih poslova Ahmad Vahidi, navodi se u saopštenju EU.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.