[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"110.42","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Dačić siguran da Kosovo ne može da prođe u UNESCO

Prvi potpredsednik Vlade Srbije Ivica Dačić kaže da je siguran da Kosovo ne može proći za prijem u UNESCO, prenosi Tanjug. Ministar je potvrdio da prijem Kosva u UNESCO za sada nije na dnevnom redu.

"Ako se prijave, glasanje će biti u Izvršnom vijeću u listopadu, a ako tu prođu, onda u studenom na Generalnoj konferenciji". Ja se kontinuirano bavim ovim pitanjem, šaljemo izaslanike i siguran sam da oni ne mogu proći za prijem u UNESCO", rekao je Dačić.

Podijelite ovaj sadržaj!