Možda imamo pravo da budemo neodgovorni prema sebi, ali prema drugima nemamo nikako. Odgovorni smo prema svojoj porodici i ljudima koji žrtvuju svoj život zbog situacije u koju dovodimo sebe, kazao je Čedomir Jovanović za Prvu TV.
Lider LDP Čedomir Jovanović nakon izlaska iz bolnice govorio je o svojoj borbi sa virusom korona.
"Ono što ljudi mogu da pročitaju i čuju, tačno je. Nedostaje osećaj koji stičete tek kada se suočite sa iskustvom", rekao je Jovanović
Ugrožavanje drugih je ono što mu je sve vrijeme bilo na umu.
"Prijatelje i porodicu ste ugrozili, o tome mnogo više nego o bilo čemu drugom sam razmišljao. Mi kao društvo smo radili mnoge pogrešne korake, obično smo pametni kada udarimo glaviom o zid. Bolest ne bira. Velika je odgovornost kada shvatite da ugrožavate nekoga", kazao je Jovanović.
"Ova maska, pojeo bih je toliko puta do sada, ali ona ne čuva samo mene, već i druge", opisao je on.
Nije bilo razlike prema njemu i bilo kome drugom liječenom na Infektivnoj klinici, sve osoblje je pažljivo i odgovorno, istakao je.
"Jedne noći došlo je 320 ljudi je došlo na Infektivnu kliniku i onda ne znate kako da im pomognete. I ti skfanderi o kojima se priča, znate šta je gore? Vidite kako ih skidaju, jer ne mogu da rade u njima. I onda stave masku i rukavice, ugroze sebe. Ako si savestan okreneš glavu, da ih ne ugroziš. I onda sede kraj tebe cele noći", kazao je Jovanović.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.