Zamjenik ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Josip Brkić sudjelovao je jučer na inauguralnoj ceremoniji i službenom otvaranju EPLO (Europska organizacija javnog prava) ureda u Rimu, kao i na konferenciji o temi “Reforma države u svjetlu novih izazova", koja se odnosi na migracijske izazove i globalne zdravstvene krize, uz sudjelovanje ključnih osoba iz akademske zajednice i istraživanja, saopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova BiH.
Inauguralnoj ceremoniji otvaranja nazočili su i predsjednici Republike Italije Sergio Mattarella, Republike Grčke Katerina Sakellaropoulou i Republike Bugarske Rumen Radev, predsjednik emeritus talijanskog Ustavnog suda i bivši premijer Republike Italije Giuliano Amato, uz nazočnost velikog broja akademika i pravnika.
Nakon ceremonije, uslijedila je jednodnevna konferencija na kojoj je zamjenik ministra Brkić sudjelovao u panelu pod nazivom „Izazov migracija, s fokusom na regionalne pristupe politici migracija i azila“. Upoznao je učesnike sa stanjem u oblasti migracija u Bosni i Hercegovini.
Istaknuo je da je Vijeće ministara Bosne i Hercegovine donijelo novi strateški dokument u oblasti migracija i azila s pripadajućim Akcijskim planom za razdoblje 2021. – 2025. godina. Napomenuo je da su pored strateškog dokumenta, usvojene i izmjene i dopune zakona o strancima koji je dodatno usklađen s europskom pravnom regulativom te da je Bosna i Hercegovina počela pregovore o tekstu Sporazuma o suradnji s Agencijom za europsku graničnu i obalnu stražu (Frontex).
Europska organizacija javnog prava (EPLO) je međunarodna organizacija koja promiče europske i univerzalne vrijednosti kroz javno pravo i upravljanje u dijalogu civilizacija diljem svijeta, koja ima status stalnog promatrača u Općoj skupštini Ujedinjenih naroda na čijem je čelu direktor Spyridon Flogaitis.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.