Predsjedavajući Predsjedništva BiH Denis Bećirović razgovarao je s ambasadorom Republike Sjeverne Makedonije u Bosni i Hercegovini Jakupom Redžepijem.
Konstatirano je da su bilateralni odnosi Bosne i Hercegovine i Republike Sjeverne Makedonije vrlo dobri i prijateljski. Dobroj bilateralnoj saradnji dvije države svjedoči i činjenica da je u proteklom periodu realiziran niz susreta najviših i visokih zvaničnika, na bilateralnoj i multilateralnoj osnovi.
Predsjedavajući Bećirović je podsjetio na važne i sadržajne razgovore s predsjednicom Republike Sjeverne Makedonije Gordanom Siljanovskom Davkovom u Skoplju. Tom prilikom je istaknuto da će biti uloženi dodatni napori kako bi se Bosna i Hercegovina i Republika Sjeverna Makedonija zajednički suočile s izazovima i iskoristile prilike za napredak u regiji.
Bećirović je naglasio da Bosna i Hercegovina pridaje izuzetan značaj jačanju regionalne saradnje i unapređenju dobrosusjedskih odnosa. To se očituje i snažnim učešćem Bosne i Hercegovine u brojnim regionalnim inicijativama.
On je rekao da nema alternative evropskim i evroatlantskim integracijama, te se zahvalio Republici Sjevernoj Makedoniji na podršci Bosni i Hercegovini na putu ka EU i NATO-u. Ukazao je na važnost proširenja EU za Bosnu i Hercegovinu, Zapadni Balkan, ali i za samu EU.
Također, zahvalio je na podršci prilikom usvajanja Rezolucije o Međunarodnom danu sjećanja i obilježavanja genocida u Srebrenici počinjenog 1995. u Generalnoj skupštini UN-a.
Tokom razgovora sagovornici su istakli da su obje države zainteresirane za unapređenje ekonomske saradnje, saopćeno je iz Kabineta predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.