[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/01\/07\/lloyd-austin-foto-twitter.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/01\/07\/100x73\/lloyd-austin-foto-twitter.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2022\/01\/07\/lloyd-austin-foto-twitter.jpg","size":"43.14","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Austin i Šojgu raspravljali o napetostima u Ukrajini

Američki ministar odbrane Lloyd Austin održao je neuobičajeni telefonski razgovor s ruskim kolegom Sergejom Šojguom u četvrtak o predstojećim razgovorima između dvije strane u Ženevi oko ruskog gomilanja vojnika na ukrajinskoj granici, saopćio je Pentagon.

Portparol Pentagona John Kirby izjavio je da su dvojica ministara raspravljali o “smanjenju rizika u blizini ukrajinske granice” u jeku kontinuiranih briga u Sjedinjenim Državama i zapadnoj Evropi da bi Rusija mogla napasti svog prozapadnog susjeda, prenosai AFP.

 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!