[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2020\/11\/10\/yx.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2020\/11\/10\/100x73\/yx.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2020\/11\/10\/yx.jpg","size":"74.88","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Albanija domaćin meča Engleska - Island

Utakmica Engleska - Island u Ligi nacija mogla bi da se igra u Tirani na stadionu "Air Albania".

Kako se uopšte došlo na ideju da se ovaj duel odigra na neutralnom terenu u našem komšiluku?

Selekcija Islanda, naime, prije gostovanja Engleskoj igra protiv Danske u Kopenhagenu, a u Velikoj Britaniji je na snazi pravilo da svi oni koji na Ostrvo dolaze iz Danske moraju u 14-dnevni karantin.

To pravilo sprječilo bi Islanđane da igraju, pa su u opticaju dva rješenja - ili da Engleska izgubi službenim rezultatom, ili da organizuje meč na neutralnom terenu.

Kako javljaju engleski mediji, neutralni teren je, po svemu sudeći, Albanija, koja je prošle godine dobila velelepni stadion, a država ima blaže mjere u zaštiti o širenja koronavirusa.

Fudbalski savez Engleske pregovara sa Vladom da napravi izuzetak za selekciju Islanda, ali bio bi to presedan, tvrde mediji.

Meč Danska - Island igra se 15. novembra, a Engleska - Island tri dana kasnije.

izvor:vijesti.me

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!