[{"img":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","thumb":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/300x300\/no_photo.png","full":"https:\/\/startbih.ba\/assets\/images\/default\/800x600\/no_photo.png","size":"147.83","dimensions":{"width":770,"height":460}}]

Zvizdić čestitao Crnoj Gori prijem u NATO

SARAJEVO, 6. juna 2017

Povodom pristupanja Crne Gore NATO-u, predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić čestitao je premijeru te zemlje Dušku Markoviću, ocijenivši da je to historijski uspjeh.

- Ulazak Crne Gore u porodicu najmoćnijih država svijeta, u savez koji štiti demokratske vrijednosti i za nas u BiH predstavlja važan iskorak u očuvanju mira i stabilnosti cjelokupnog regiona zapadnog Balkana - napisao je Zvizdić u čestitci.

Naglasio je i da je prijem Crne Gore u NATO savez znak nastavka politike otvorenih vrata ka euroatlantskoj orijentaciji regiona u ovu značajnu instituciju, saopćeno je danas iz Službe za informiranje Vijeća ministara BiH.

Podijelite ovaj sadržaj!