[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/01\/20\/l-d9f8e285ea79a7076585cf9a739a7fdf.jpeg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/01\/20\/100x73\/l-d9f8e285ea79a7076585cf9a739a7fdf.jpeg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2026\/01\/20\/l-d9f8e285ea79a7076585cf9a739a7fdf.jpeg","size":"59.18","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Zelenski postavio uslove za odlazak u Davos

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da će njegovo prisustvo na Svjetskom ekonomskom forumu u Davosu zavisiti od zaključenja ugovora ili dobijanja obećanja o pomoći Ukrajini.

 

- Ako dokumenti budu spremni, tada će biti i sastanak (s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom) i putovanje - kazao je Zelenski, što su danas prenijeli ukrajinski mediji.

Dodao je da bi u švajcarsko alpsko odmaralište otputovao i ukoliko bi postojalo obećanje o dodatnoj podršci ukrajinskom energetskom sektoru ili isporuci novih sistema protivvazdušne odbrane.

- Međutim, zasad imam zadatak ovdje u Ukrajini i za mene je ključno da koordiniram sve službe ovdje - naglasio je Zelenski.

Kijev se nada sigurnosnim garancijama i sredstvima za ekonomsku obnovu u okviru mirovnog plana koji predvode Sjedinjene Američke Države s ciljem okončanja rata s Rusijom, ali su pregovori o tom planu i dalje u zastoju, prenosi DPA.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!