[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/05\/19\/l-c289c2a2e3ec941dbb694828da30f1a5.png","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/05\/19\/100x73\/l-c289c2a2e3ec941dbb694828da30f1a5.png","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/05\/19\/l-c289c2a2e3ec941dbb694828da30f1a5.png","size":"554.50","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Zelenski će prisustvovati samitu G7 tokom vikenda

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski trebao bi da se lično pojavi na samitu Grupe 7 u Hiroshimi u Japanu ovog vikenda, saopćio je ukrajinski zvaničnik, putujući pola svijeta dok pokušava da dobije uvjeravanja za nastavak naoružavanja ukrajinske vojske i pomoći od najbogatijih demokratija u svijetu.

Nije bilo jasno kada će Zelenski stići u Japan. Detalji njegovog putovanja su nejasni i pomno čuvani iz sigurnosnih razloga.

Čelnici okupljeni u Hiroshimi - među kojima su predsjednik Boden i njegove kolege iz Japana, Kanade, Britanije, Francuske, Njemačke i Italije - razgovarat će u naredna tri dana o svim dimenzijama ruskog rata u Ukrajini. Vjerovatno će razgovarati o provođenju sankcija, da li će Kijevu dati borbene avione F-16, i mogućnosti pregovora o primirju ili mirovnom sporazumu.

Oleksej Danilov, šef Nacionalnog vijeća za odbranu Ukrajine, najavio je putovanje Zelenskog na nacionalnoj televiziji nakon vijesti da će prisustvovati samitu, prenosi New York Times.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!