Kina je voljna da produbi svoju stratešku saradnju s Indonezijom, izjavio je u četvrtak predsjednik Xi Jinping, prenijeli su državni mediji.
Xi je to kazao na sastanku sa indonežanskim predsjednikom Jokom Widodoom u jugozapadnom kineskom gradu Chengduu, javio je kineski državni emiter CCTV.
Widodo je u posjeti Kini kako bi prisustvovao ceremoniji otvaranja Svjetskih univerzitetskih igara FISU u Chengduu.
Kina i Indonezija trebale bi da osiguraju završetak izgradnje brze pruge Jakarta-Bandung po visokim standardima kako se ona približava komercijalnom radu, poručio je Xi Widodou.
Brza željeznica, vodeći projekt indonežanskog predsjednika i dio kineske inicijative Pojas i put, bila je usporena zbog budžetskih problema i već četiri godine kasni.
- Dvije strane treba da ulože sve napore da urade dobar posao u posljednjem kilometru izgradnje i osiguraju visok standard i visok kvalitet projekta - izjavio je Xi.
Kina je također spremna da poveća uvoz indonežanske robe i poljoprivrednih proizvoda, dodao je Xi.
Također je istakao oblasti za saradnju kao što su novi energetski automobili i pametni gradovi, prenosi Reuters.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.