Njemačka policija saopćila je u petak da je nekoliko osoba, uključujući jednog vozača vozila za transport novca, uzeto za taoce u filijali štedne banke u zapadnom njemačkom gradu Sinzigu.
- Trenutno se vjeruje da se u banci nalazi nekoliko počinilaca i talaca - navela je policija u saopćenju, dodajući da je situacija trenutno 'stabilna', javlja Reuters.
Policija je također saopćila da je pokrenula opsežnu operaciju i blokirala šire područje oko mjesta događaja.
Incident je prijavljen u centru grada u saveznoj pokrajini Rheinland-Pfalz u 7.00 sati po lokalnom vremenu, dodala je policija.
Prema navodima policije, nema opasnosti za javnost izvan blokiranog područja.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.