Vijeće ministara BiH usvojilo je Izvješće o dosadašnjim aktivnostima u vezi s razgraničenjem između Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske, koje će Ministarstvo civilnih poslova dostaviti Predsjedništvu Bosne i Hercegovine.
Državno povjerenstvo za granicu Bosne i Hercegovine će u suradnji s Ministarstvom vanjskih poslova BiH obnoviti kontakt s partnerima iz Republike Hrvatske i nastaviti suradnju na dinamiziranju procesa ratifikacije Ugovora o granici između Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske (RH).
Ministarstvo civilnih poslova BiH će u tom pravcu stvoriti sve tehničke preduvjete za rad Državnoga povjerenstva za granicu BiH.
U izvješću se navodi kako je Ugovor o granici između BiH i RH potpisan još 30. lipnja 1999. godine, skupa s pripadajućih 86 listova karte TK I: 25000. Do danas nijedna ugovorna strana, ni Bosna i Hercegovina, a ni Republika Hrvatska, nisu ratificirale Ugovor o granici.
Predstavnici dvije države su ranije iskazali i različita stajališta u vezi s potpisanim Sporazumom o prioritetima u provedbi Ugovora o državnoj granici, saopćeno je iz Vijeća ministara BiH.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.