SARAJEVO, 12. sep 2017
Stariji sugrađani već prvu sedmicu rada novog Centra za zdravo starenje u obnovljenim prostorijama u zgradi "Svjetlosti" pokazuju veliki interes da se uključe u aktivnosti koje za građane treće životne dobi sa područja sarajevskih općina Centar i Stari Grad nudi taj centar.
Direktorica Centra Sejdefa Bašić-Ćatić je kazala da u prvih sedam dana rada Centra za zdravo starenje vlada veliki interes sugrađana treće životne dobi u koji je već učlanjeno njih 50 i da se taj broj svakodnevno povećava.
Centar nudi preventivno-korektivnu gimnastiku, kurseve engleskog i njemačkog jezika, obuku za rad na računaru, rad u likovnoj sekciji, horsko pjevanje te rad u sekciji turskog veza.
Centar je otvoren svakim radnim danom od 9.00 do 15.00 sati, saopćeno je iz Općine Centar.