[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/04\/19\/l-c36cdb3aae2a0fefb26df713f2abcf8e.jpeg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/04\/19\/100x73\/l-c36cdb3aae2a0fefb26df713f2abcf8e.jpeg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2023\/04\/19\/l-c36cdb3aae2a0fefb26df713f2abcf8e.jpeg","size":"42.63","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Ukrajina poziva Lulu u posjetu, odbija izjednačavanje žrtve i agresora

Ukrajina je u utorak pozvala brazilskog predsjednika Luiza Inacija Lulu da Silvu da posjeti ratom razorenu zemlju i lično se uvjeri u posljedice ruske invazije, kritizirajući njegove napore da posreduje u mirovnim pregovorima, javlja Reuters.

Poziv je stigao dan nakon što je ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov posjetio Lulu u Braziliji i osvrnuo se na zajedničke stavove Brazila i Rusije o sukobu starom godinu dana.

Glasnogovornik ukrajinskog ministarstva vanjskih poslova Oleg Nikolenko potvrdio je na društvenim mrežama poziv Luli da posjeti Kijev "kako bi shvatio prave uzroke ruske agresije i njene posljedice po globalnu sigurnost".

Nikolenko je rekao da Ukrajina sa interesovanjem prati Luline napore da pronađe rešenje za rat, ali ne prihvata da se "žrtva i agresor" tretiraju na isti način.

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!