Udruženje oboljelih od cerebralne paralize i distrofije Bosanskopodrinjskog kantona (BPK) Goražde obilježava 28 godinu postojanja, ujedno i 19 godina radionice „Životna pomoć“, a tim povodom danas su organizovali prigodnu svečanost u Centru za kulturu Goražde.
Prezentovani su neki od aktuelnih projekata u koje su, kako je naglašeno, članice i članovi tog udruženja uz pomoć brojnih prijatelja uložili mnogo truda, volje, kreativnosti ali i hrabrosti.
Predsjednica Udruženja Mirsada Ćulov podsjetila je da je udruženje osnovano prije 28 godina od kada neprekidno djeluje.
- Ogromni su rezultati koje smo postigli u borbi za prava i dostojanstven život populacije koju okupljamo. Najbolje se to ogleda u činjenici da naša radionica 'Životna pomoć' već 19 godina pruža mogućnost za radnu okupaciju. Naravno sva naša nastojanja ne bi bila moguća bez podrške zajednice i prijatelja iz svijeta kojim smo neizmjerno zahvalni – kazala je Ćulov.
Uz brojne prijatelje udruženja, predstavnike Rotary Internationala i Rotary kluba iz Sarajeva uz čiju podršku je Udruženje realizovalo veoma značajne projekte, prezentaciji su prisustvovali i predstavnici zakonodavne i izvršne vlasti Grada Goražda i BPK koji su obećali podršku udruženju i u narendom periodu a, kako se moglo čuti, ona neće izostati ni od Rotary Internacional.
- Radujemo se što smo mogli pomoći udruženju, te omogućiti osobama sa posebnim potrebama da se radno angažuju i za sebe obezbjede materijalna sredstva za život. Mi smo posebno ponosni na Mirsadu da ona može sve ovo organizovati i uraditi - kazala je Daniela Singer predstavnica Rotary Internationala.
Uz emitovanje videospotova podrške Radionici „Životna pomoć“ između ostalih danas je prezentovan i projekat izrade nošnji za Ansambl narodnih igara i pjesama Centra za kulturu Goražde, čiju je izradu u radionici "Životna pomoć" podržala ta ustanova.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.