[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/02\/26\/kafic.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/02\/26\/100x73\/kafic.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2021\/02\/26\/kafic.jpg","size":"106.42","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

U Tuzima ipak zatvoreni ugostiteljski objekti

Ugostiteljski objekti u crnogorskoj općini Tuzi, koju pretežno naseljavaju Albanci, jutros ne rade. 

Takva situacija uslijedila je nakon poziva predsjednika Općine Tuzi Nika Đeljošaja da njegovi sugrađani, do donošenja novih, poštuju protuepidemijske mjere koje su na snazi, prenosi Radiotelevizija Crne Gore.

Jedna od važećih mjera je i zatvaranje ugostiteljskih objekata, zbog čega su jučer prosvjedovali tamošnji građani predvođeni Đeljošajem.

U toj općini jutros je potpuno drugačija situacija u odnosu na jučerašnji dan. Kafići ne rade, ugostiteljski objekti su zatvoreni, a bašte lokala su prazne.

Podsjećamo, u Tuzima su jučer tri osobe uhićene zbog sumnje da su počinile kazneno djelo nepostupanje po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne bolesti, priopćeno je iz podgoričkog Osnovnog državnog tužiteljstva.

Dodaje se i da su podnesene kaznene prijave protiv Đeljošaja i još dvije osobe.

Đeljošaj je sinoć na Facebooku objavio da će Institut za javno zdravlje (IJZ) i Savjet za borbu protiv koronavirusa u narednih 48 sati, na osnovu novog presjeka epidemiološke situacije, razmotriti korekciju postojećih mjera za Tuzi, koje će važiti od ponedjeljka 1. ožujka.

On je pozvao sugrađane da, do donošenja novih, poštuju mjere koje su na snazi.

 

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!